Oficiální web obce

Obecní policie 724 111 222

Základní informace o obci

Obec měla vždy spádovost ku Praze, ať již to byl okres Karlín, později Praha-venkov, Praha-sever a nyní Praha-východ.

Radonice jsou samostatnou katastrální obcí sousedící s katastry jak samostatných obcí středočeského kraje Jenštejnem, Dehtáry a Svémyslicemi, tak s katastry městských částí hlavního města Prahy Horními Počernicemi, Chvaly, Satalicemi a Vinoří. Radonice se rozkládají na planině, jejíž západní a severovýchodní část mírně klesá k severu do luk podle vsí na jenštejnském katastru. Průměrná výše nad mořem je 242 m.

Od 1. prosince 1997 má obec vlastní znak i prapor dle návrhu heraldika PhDr. Zbyška Svobody.

[Best_Wordpress_Gallery id=”57″ gal_title=”Radonice – místo pro život”]

Občanská vybavenost

Obec má vynikající občanskou vybavenost vytvářející podmínky pro moderní život v klidu venkova, ale přitom na dosah velkoměsta.

Katastrální výměra (ha)479
Počet obyvatel (k 1.1. 2021)1060
Počet domů v obci381
Poštavýdejna na OÚ
Zdravotnické zařízeníNE
Obecní policieANO
Kanalizace (ČOV)ANO
VodovodANO
PlynofikaceANO

 

Samozřejmostí je veškerá technická infrastruktura jako je kanalizace, vodovod, plynovod či vydlážděné ulice, obec má i moderní mateřskou školu pro 65 dětí a první a druhý stupeň základní školy.

Občanům slouží obecní dům s prodejnou potravin a společenským sálem, pro další společenské, kulturní, či sportovní akce je k dispozici kulturní dům, Rodinný park Amerika s amfiteátrem a koupalištěm, fotbalový areál s tréninkovým hřištěm s umělou trávou a umělým osvětlením, tenisový areál, pro ostatní sporty lze využít víceúčelové sportovní hřiště.

Radonice žijí intenzivním kulturním a společenským životem. Během roku je pořádána celá řada tradičních akcí jako pálení čarodějnic, Den dětí a večer rodičů, posvícení, či vánoční divadelní představení pod širým nebem v podání místních ochotníků. Kromě toho má obec zřízeno vlastní Kulturní centrum, které zajišťuje bohatý divadelní, hudební a společenský program v Obecním domě a Rodinném parku Amerika .

V obci funguje ochotnický spolek, dámská taneční skupina, sportovní oddíl kopané a tenisu.